קוראים לזה רשע

אני לא מהמופתעות והמופתעים שבחרו בפרזנטור מפרסומת הפלסטיק של שרי אריסון, שודדת העמלות מהבנק שהיה של הפועלים. וכשעלה, וצהלו רבים כי האחוי שלנו יביא פוליטיקה חדשה, כבר בערב היוודע הבחירות ביכיתי שקיבלנו ביבי מחוזק.

האיש טען בקול ברור שהוא איש ימין כלכלי.

אז מה חשבו להם? שהוא יחלק סוכריות להמונים הישר מפיהם של השמנים המפוטמים?

ובכל זאת יש לי תהיות. יש לי תהיות על אישה טובה כמו רות קלדרון, שהקימה את עלמא. נאמר, שהיא כמו רבים לא קראה את האותיות הקטנות ונישבתה בקיסמו הזחוח של היהיר.

מה היא מרגישה עכשיו. עם כל הציטוטים היפים מהמורשת היהודית על צדק ועל רשעים?

זה לא שאני רוצה שהחיצים יופנו כלפיה, ממש לא, ביבי ולפיד הם האחראים. ובכל זאת, אישה טובה כמו רות קלדרון, מה היא מרגישה עכשיו, כשהיא יושבת בכיסא הנוח של 'אין עתיד', או 'עתיד חרא'. מה היא מרגישה כשלקחו אוכל מהפה של הילדים במדינה הזאת? כשמתעמרים בעקרת בית תשושה או מובטלת, שצריכה לשלם מיסים מאין משכורת? כשמטילים מס על קשיש סיעודי?? מאיפה הם יביאו? יאסרו אותם אם לא? אה, איך שכחתי, זו הפוליטיקה החדשה ישנה, שיזרקו לכלבים את אימא'לה וסבא'לה.

מה היא חושבת, כשהמלא מעצמו ומסיגרים יקרים אומר שאף פעם לא הצליחה השיטה הכלכלית שלקחו מהעשירים?! אז הוא שוכח, או סתם בור, יש שיטות כאלה, ויש דוגמאות:

 זה עבד מצויין במהפיכה הצרפתית!

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • משה גולדבלט  ביום 11 במאי 2013 בשעה 3:58 pm

  הבעיה מה חשב הציבור-איך כל המסקנות של המחאה החברתית התנקזו למסקנה שיאיר לפיד הוא התשובה? המסקנות האפשריות מייאשות אותי

  • משה גולדבלט  ביום 12 במאי 2013 בשעה 4:45 am

   איני יודע אם המונח הוא סוציאליזם אבל אפשר וניתן היה להעלות מס חברות לקבוע שדיבידנדים כלואים ייחשבו כמחולקים ויחויבו במס. אפשר להעלות את מס ההכנסה להכנסות גבוהות [מעל 50,000 ב5% לפחות] כל זאת לפני שמקצצי באופן כה חד בקצבאות ילדים.

   חלק מהצעדים הנדרשים אינו בהכרח סוציאליסטי-למרות שהמילה לא מפחידה אותי בכלל. נדרשים גם צעדים כמו הפחתת הריכוזיות במשק והיעדר תחרות בתחומי הבנקאות ועוד . זה לא מדויק לחשוב שכל העוולות נובעות ממשק קפיטליסטי מאחר והמונופולים הגדולים אינם שייכים לשום תיאוריה קפיטליסטית. בכלל הכלכלה להבנתי הפכה מסובכת מכדי להכלילה במסגר תיאוריה מקיפה אחת.

   • yuditshahar  ביום 12 במאי 2013 בשעה 6:04 am

    משה, כרגע אין לי מונחים חדשים. אתה מוזמן להביא. ניתן גם לעשות מע"מ מדורג, למשל, לפטור את מוצרי הצריכה הבסיסיים ממע"מ. ניתן לעשות הרבה דברים, אבל הממשלה הזאת וקודמותיה רוצה לעשות את העניים עניים יותר ואת העשירים עשירים יותר, ולכן השתמשתי במושגים הנ"ל.

 • yuditshahar  ביום 11 במאי 2013 בשעה 6:55 pm

  הוא התייפייף, והתנחמד, ונהיה האחוי שלנו עם הסיגר. והשכיח את הסיגר והדגיש את הטריקו. והעם הזה לא מצליח להבין שהדרישה לשיוויון וצדק זו דרישה פוליטית. וקוראים לדרישה הזאת סוציאליזם. תראה, גם דפני ליף טוענת עדיין לאי פוליטיות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: